Polskie (UoR, KSR) i międzynarodowe prawo bilansowe (MSR/MSSF) dla spółek z kapitałem zagranicznym (podobieństwa i różnice)

Termin: 22.05.2020r. / Miejsce: online

CEL SZKOLENIA

Celem szkolenia jest szczegółowe omówienie zasad sporządzania sprawozdań finansowych według polskiego prawa bilansowego, czyli Ustawy o Rachunkowości i Krajowych Standardów Rachunkowości a także MSR/MSSF, w tym prezentacji, zasad wyceny aktywów, utraty wartości, instrumentów finansowych itd., aż po obowiązki audytu, informacyjne i sprawozdawcze, polegające na przesyłaniu sprawozdań do KRS, KAS etc

GRUPA DOCELOWA

Szkolenie adresowane jest do dyrektorów finansowych, głównych księgowych, pracowników działów finansowo-księgowych, wszystkich firm z kapitałem zagranicznym, działających na terenie Polski lub planujących rozpocząć działalność na terenie RP oraz przedstawicieli firm audytorskich, biur rachunkowych i kancelarii prawno-podatkowych.

PROGRAM

  1. Wprowadzenie
  2. Porównanie polskich przepisów prawa bilansowego z MSR/MSSF – informacje podstawowe
  3. Prezentacja sprawozdań finansowych – UoR a MSR 1
  4. Przychody w polskim prawie bilansowym – UoR, KSR nr 3 a rozwiązania międzynarodowe
  5. Rzeczowe aktywa trwałe, nieruchomości inwestycyjne – kluczowe zagadnienia, podobieństwa oraz różnice pomiędzy UOR a MSR/MSSF
  6. Utrata wartości aktywów niefinansowych – rozwiązania krajowe na tle rozwiązań międzynarodowych
  7. Instrumenty finansowe – podstawowe informacje
  8. Pozostałe zagadnienia prawa bilansowego – podobieństwa i różnice pomiędzy UoR a rozwiązaniami międzynarodowymi  (m.in. zapasy, leasing, rezerwy i zobowiązania warunkowe, wydarzenia po dniu bilansowym).
  9. Dyskusja i zakończenie

WARUNKI UCZESTNICTWA

 

WARUNKI UCZESTNICTWA

Koszt

Wersja on-line

każdej osoby 490zł netto + 23% VAT

Kontakt
Zgłoszenie uczestnictwa przyjmuje i szczegółowych informacji udziela:

Katarzyna Zielińska
tel. 22/ 46-49-709
e-mail:katarzyna.zielinska@irip.pl

Dane do przelewu

Płatności należy dokonać po otrzymaniu potwierdzenia 5 dni przed terminem szkolenia na wskazane na potwierdzeniu konto. Na przelewie prosimy umieścić: temat i datę szkolenia oraz nazwiska uczestników.

Zgłoszenie powinno zawierać: temat i datę szkolenia, nazwiska i stanowiska uczestników oraz dane do wystawienia faktury. Rezygnacje przyjmujemy pisemnie nie później niż na 5 dni roboczych przed terminem spotkania. Po tym terminie obciążamy Państwa kosztami uczestnictwa w wysokości 100% opłaty.